Кыргызстандагы  Erasmus+  Улуттук кеңсесинен Info маалымат.

Эл аралык стипендиялык программаларга  жолдомо ачыла баштады,  биз студенттерибизге  дүйнөнүн эң мыкты университеттерине кирүүгө жардам берүүгө ар дайым даярбыз. Университетибиздин бүтүрүүчүлөү мамлекетибиздин даңкын  чет өлөлөрдө даңазалап  жатса, бул биз үчүн чоң сыймык. Ошентип, бүгүн 15-октябрда Кыргызстандагы Erasmus+   Улуттук кеңсесинен өкүлдөрү келип, маалымат жыйынын өткөрүп, төмөнкүлөрдү айтып беришти:

-  Erasmus Mundus программасы жана биргелешкен магистир даражасы

- Билим берүү программасын  кантип табуу жана тандоо

- Долбоор кандай мүмкүнчүлүктөрдү ачат

Окууңуз жана саякатыңыз  сизди шыктандырды деп ишенебиз, чет тилдерин үйрөнүүнү жана дүйнө таанымыңызды кеңейтүүнү улантыңыз университетиңиз, адаттагыдай эле, мунун баарына жардам берүүгө кубанычта болот. Ошондой эле, Адам университети жыл сайын Erasmus+ алкагында долбоорлорду ишке ашырып жатканын унутпаңыз, анда студенттер тажырыйба алмашууга бара алышат, жайкы мектептерге катыша алышат, изилдөө жүргүзө алышат ж.б