20.03.2024

Адам университетинин кызматкерлери “Кыргызстандын ЖОЖдорунун каржылык автономиясын өнүктүрүү” долбоорунун сапатты камсыздоо методологиясына арналган тренингге катышууда.

Адам Университетинин кызматкерлери ESG (Экологиялык, социалдык жана
корпоративдик башкаруу) принциптерине ылайык «Кыргызстандын ЖОЖдорунун
каржылык автономиясын өнүктүрүү» долбоорунун сапатты камсыздоо методологиясына арналган тренингге катышууда.

Тренинг « "Development of the financial autonomy of universities in Kyrgyzstan" ERASMUS + долбоорунун алкагында  И.Раззаков атындагы КМТУнун Университетинин Оюнунун базасында Көндүмдөрдү өнүктүрүү борборунда өтүүдө.
Тренингдин максаты - ESG принциптерине ылайык сапатты камсыздоо  методологиясына эффективдүү ыкмаларды иштеп чыгуу жана колдонуу.
Келечектеги финансылык натыйжаларды жана туруктуулукту жакшыраак аныктоо үчүн өнөктөш университеттерде туруктуулукту жана социалдык таасирди баалоого
басым жасалат.
Адам университетинен тренингге төмөнкүлөр катышты: Адам университетинин ректору,
координатор – Сирмбард С.Р., өнүктүрүү жана инновациялар боюнча проректору – Суеркулова Н.Т., «Экономика, менеджмент жана туризм» программасынын ага окутуучусу, колдоо бөлүмүнүн тобунун мүчөсү – Шаршеева А.Н. жана тышкы байланыштар бөлүмүнүн башчысы Чоюбекова А.Ч.