06.03.2024

Урматтуу студентибизди Конрад Аденауэр атындагы Фонддун Борбордук Азиядагы стипендиясы үчүн сынакты ийгиликтүү аякташы менен куттуктайбыз!

Конрад Аденауэр атындагы  Фондунун «Sur-Place» стипедиясына  2024 -жылы Адам Университетинин студенти Э-1-20 группасынын студенти Койчиев Султан ээ болду.
   Конрад Аденауэр атындагы  Фондунун «Sur-Place» стипедиясы өз мекенинде таланттуу жаштарга колдоо көрсөтөт, ошону менен жаштарга өздөрүн окууга жана саясий жана коомдук турмушка катышууга мүмкүнчүлүк берет.
     Активдүү студенттик турмуштун, окуудагы жакшы көрсөткүчтөрдүн жана ийгиликтүү маектешүүнүн аркасында Султан фонддон ай сайын стипендия алып, прогрессивдүү жаштар бирикмесинин алкагындагы конференцияларга, семинарларга жана ар кандай жолугушууларга катышат.